Një 69-vjecar ka humbur betejën me koronavirusin në spitalin “Sotiria”.

I moshuari u transportua të shtunën në “Sotiria” nga ICU e Evangelismos, në gjendjen e intubacionit.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë, gjithashtu.

Pas kësaj, shkon në 207 numri i viktimave nga Covid-19 në vendin fqinj.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb