Ka shkuar në 22 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Gjermani.

Ndërsa, 67 ka shkuar numri i të shëruarve nga virusi vdekjeprurës.

Në mbarë shtetin gjerman janë 8009 persona të prekur nga Covid-19.

Shteti gjerman ka marrë masa për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb