Vijon të rritet numri i viktimave dhe të infektuarve nga koronavirusi në Greqi.

Mediet fqinje raportojnë se ka shkuar në 47 numri i viktimave, pasi ka humbur jetën nga COVID-19 edhe një 51-vjeçar në Selanik.

Ndërkohë numri i të infektuarve me virusin vdekjeprurës ka shkuar në 1212.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb