Gazetari Senad Nikshiqi ka zbuluar për BalkanWeb shkakun e vërtetë  të plagosjes në Fshat të Ri në Shkodër.

Rezulton se autori Xhevahir Fikaj ka blerë një tokë një personi dhe e ka me dokumenta. Ndërkohë vëllezërit Gruda pretendojnë se kjo tokë është e tyre dhe jo e personit që ia ka shitur Fikajt.

Për këtë arsye janë takuar për t’u sqaruar, por takimi ka rezultuar në konflikt e më pas në plagosje me sende të forta e pistoletë ku të dëmtuar dolën vëllezërit Lad e Ilir Gruda.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb