TIRANE

Analisti  Armand Shkullaku i ftuar sot në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24  komentoi situatën politike në vend, kryesisht pas djegies së mandateve nga ana e opozitës dhe protestave të organizuara nga ajo. Sipas Bushatit, PD dhe opozita e bashkuar duhet t’i digjte mandatet që në dhjetor, paralel me protestën e studentëve.

“A duhet opozita të digjte mandatet?

Për mua Partia Demokratike duhet t’i kishte djegur mandatet qe në dhjetor. Studentët ishin në grevë, Unaza ishte në rrugë, ishin dy protesta që nuk kishin nevojë për drejtim. Nëse nuk do kishte hyrë në Kuvend, do kishte lidhje edhe me shtresa të tjera që nuk kishin lidhje organike me PD.”- u shpreh ai.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb