Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në Peru. Mediat e huaja raportojnë se lëkundjet ishin 7.2 ballë të shkallës rihter.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, thellësia fokale është regjistruar në 211 km. Sakaq, epiqendra u raportua 72 kilometra në veriperëndim të Julianka.

Edhe pse lëkundjet kanë qenë tepër të forta, deri më tani nuk raportohet për ndërtesa të dëmtuara apo njerëz të lënduar.

Capture 95 493x600
Capture 95 493×600

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: