Kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i është caktuar masa e arrestit shtëpiak për 30 ditë.

Zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Mirlinda Gashi, e ka konfirmuar këtë për Radion Evropa e Lirë. Ajo tha se është aprovuar kërkesa e Prokurorisë për arrest shtëpiak prej një muaji.

Dje, Ademit i ishte caktuar masa e ndalimit prej 48-orësh, pas dyshimeve për kryerje të veprave penale, “keqpërdorim i besimit” dhe “shmangie nga tatimi”.

Në një komunikatë për media të 22 marsit është thënë se Prokuroria, bashkë me Policinë e Kosovës janë duke ndërmarrë veprime hetimore lidhur me çështjet penale.

Ademi është zgjedhur në krye të FFK-së në korrik të vitit 2018./REL

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb