Ish- zv.kryeministri Genc Pollo ka shprehur kritika ndaj lajmërimit si masë ndaj përhapjes së COVID-19 për të shmangur grumbullimet në kisha e xhami.

Sipas Pollos ky lajmërim duhe të hiqet urgjentisht pasi evokon masakrën ndaj klerit e besimit të 1967 si dhe kujtimet e errëta të ateizmit shtetëor

 

STATUSI NGA GENC POLLO

Njoftimi i qeverisë për të shmangur specifikisht grumbullimet vetëm në kisha e xhami evokon kujtime të errëta të ateizimit shtetëror komunist dhe masakrën mbi klerin e besimin me kulm në vitin 1967. Ai njoftim duhet hequr urgjent; përgjegjësit pasoja!!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb