Një shofer i pakujdesshëm, u fut me shpejtësi në sheshin e Kievit në Ukrainë, duke përplasur e plagosur 2 kalimtarë.

Automjeti ecën në një mënyrë “të çmendur”, duke aksidentuar tjetër makinë. Mediat ukrainase raportojnë se shoferi plagosi disa persona.

Shofer ishte një 66-vjeçar, që menjëherë është arrestuar në kushtet e flagrancës.

Po hetohet se përse ka ndodhur ky aksident i rëndë. Ndërsa, janë publikuar edhe pamjet e incidentit tragjik.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb