Një mesazh ngushëllimi e ka pasur edhe ish- kryeministri i Shqipërisë, Aleksandër Meksi për mikun e tij të ndjerë Maks Velon.

Meksi shpreh hapur mirënjohjen që ka për piktorin dhe shkrimtarin, që në burgun e Spaçit nuk pranoi të fliste keq për të.

Ata njiheshin që në kohën e studimeve dhe Meksi kujton kohët kur ishin studentë në Institutin Politeknik, më pas me studimet e trashëgimisë kulturore, xhirot në Dajt, arrestimi, dhunimin barbar në Spaç por edhe takimet pas lirimit si miq të vjetër.

 

KOMENTI NGA ALEKSANDËR MEKSI

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb