Robert Lewandowski nuk e sheh më të ardhmen e tij te Bayern. Shoku i skuadrës, Thomas Muller, është i mendimit se fjala e fundit ende nuk është thënë për këtë.

Lewa dhe Muller kanë qenë një dyshe e pamposhtur në vitet e fundit dhe janë kryesisht përgjegjës për sulmin e Bayern. Megjithatë, çështjet e brendshme të skuadrës ndoshta nuk janë vendimtare për vendimin e polakut për të qëndruar:

“Mendoj se mund ta shihni që Roberti është shumë i lumtur këtu. Edhe pse fitoi çmimin e golashënuesit më të mirë, ai i përcolli falënderimet e tij për ekipin. Kjo tregon se sa rehat ndihet ai”, tha Muller për “Sky”.

Megjithatë, marrëdhënia e paprekur me shokët e skuadrës nuk e ndryshon faktin që marrëdhënia me shefat është plasaritur. Lewandowski është i mërzitur që nuk iu ofrua një kontratë e re më herët.

“Ai ka një kontratë deri në vitin 2023, Bayerni tashmë po merret me të” – vazhdoi Muller. Megjithatë, 32-vjeçari nuk është i sigurt se çfarë do të sjellë e ardhmja.

“Dikush do të ishte i lumtur nëse do të qëndronte, por të gjithë e dinë këtë punë. Në përgjithësi, rrallë ndodh që një lojtar të qëndrojë kundër dëshirës së tij”.

Për Lewandowskin, kjo situatë nuk është e re. Edhe para se të transferohej te Bayern, ai duhej të qëndronte me Dortmund deri në fund të kontratës së tij. Qëndrimi i drejtuesve të Bayern mund të justifikohet edhe taktikisht për të arkëtuar 40 milionë euro për të.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb