Një krokodil hëngri një djalë 10-vjeçar të gjallë para vëllezërve të tij, afër qytetit të Ballabak, tw Filipineve, ku kanë ndodhur sulme të shumta të krokodilit. Djali ishte në një varkë me dy vëllezërit e tij, kur krokodili e kapi dhe e hëngri të gjallë.

Sipas policisë, babai i fëmijës nuk ishte në gjendje ta gjente atë pas kontrollimeve gjatë natës, por një peshkatar gjeti të hënën trupin gjysmë të vdekur të djalit. Sipas The Independent, për shkak të ekonomisë në rritje të shpejtë dhe popullatës së Filipineve, gjithnjë e më shumë njerëz po detyrohen të vendosen në zonat ku jetojnë krokodilët.

Si rezultat, vitet e fundit janë regjistruar gjithnjë e me shume sulme. Ndërsa mjedisi natyror i zvarranikëve mishngrënës tkurret, sulmet ndaj njerëzve janë duke u intensifikuar. Krokodilët me ujë të kripur janë një nga zvarranikët më të mëdhenj në planet, me disa gjatësi deri në gjashtë metra dhe peshojnë deri në një ton.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb