Në internet janë publikuar pamje të reja të vinçit që ra mbi Xhaminë e shenjtë të Mekës dhe që shkaktoi vdekjen dhe plagosjen e shumë besimtarëve.

Tragjedia ndodhi në kohën kur shumë njerëz kishin shkuar për lutjet e së premtes, saktësisht në 17:23 me orën lokale. Në video shihet momenti i rrëzimit të vinçit, që shkaktoi vdekjen e 107 personave dhe plagosjen e 230 të tjerëve.
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: