Kompanitë ajrore, të prekura nga pandemia e koronavirusit kanë nevojë për një ndihmë urgjente deri në 200 miliardë dollarë (185 miliardë euro), theksoi sot Shoqëria Ndërkombëtare e Transportit Ajror (IATA).

Kjo ndihmë mund të marret në formën e një mbështetjeje financiare të drejtpërdrejtë për transportuesit e pasagjerëve dhe ato të mallrave për të kompensuar mungesën e fitimeve dhe vështirësitë në administrimin e parave, por gjithashtu të kredive dhe garancive nga qeveritë si dhe lehtësimi i taksave dhe tarifave sociale”, theksoi IATA në një komunikatë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb