TIRANE

Sot pas përfundimit të protestës te Unaza e Re, policia ka shoqëruar në komisariat ish-deputetin demokrat Klevis Balliu dhe disa protestues.

Menjëherë pas shoqërimit në polici të Balliut, shumë përfaqësues te Partisë Demokratike kanë shkuar pranë zyrave të Drejtorisë të Policisë së Tiranës.

Përfaqësuesit e PD kërkojnë lirimin e Balliut dhe të protestuesve të tjerë, pasi shprehen se ata thjesht kanë demonstruar në mënyrë paqësore.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb