Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka uruar shpalljen e pavarësisë së Kosovës.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, ku shpërndan imazhe nga lufta e deri te shpallja e Kosovës shtet i pavarur, Rama shkruan:

“MIRËMËNGJES
Urime të gjithë shqiptarëve ditën e bekuar të pavarësisë së Kosovës ”.

Kujtojmë se sot Kosova feston 14-vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb