Pjesëmarrja e saj në Eurovision shkaktoi mjaft debate në vendin qe përfaqësonte, për shkak edhe të simbolit të shqiponjës që bëri së bashku më Eugent Bushepepën që përfaqësonte Shqipërinë.

Bëhet fjalë për këngëtaren me origjinë shqiptare që përfaqësoi Qipron në Eurovision dhe doli në vendin e dytë, Eleni Foureira.

Së fundmi, mediat greke kanë zbuluar çdo detaj në lidhje me koston që ajo ka shpenzuar për pjesëmarrjen në Eurovision. Sipas tyre, Eleni ka paguar plot 120.000 euro për garancinë, qëndrimin, ushqimin, biletat, videoklipin, makeup-in, balerinat dhe skenën.
-640-0-5af9f461ba60e
Gjithashtu u zbulua se stilisti i veshjes së saj ishte ai i këngëtares së famshme botërore, Beyonce dhe i shumë yjeve të tjerë.
-640-0-5af9f3a9d95c9
-640-0-5af9f3a343693
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: