Prokuroria e Posaçme mbyll hetimet për ish-kreun e Bashkisë së Lushnjës Fatos Tushe dhe zyrtarët e tjerë të akuzuar për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tendera.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se Prokuroria u ka komunikuar akuzat zyrtare ish-kryebashkiakut Fatos Tushe, Flamur Peqini, Xhemal Hasko, Blerta Turuku, Ani Simoni, Andri Mushaj, Margarita Gjermeni, Bujar Murati, Ibrahim Lami, Xhemal Hasko dhe Gazment Çela.

Ata dyshohet se abuzuan me një tender me vlerë 24 milionë lekë për rehabilitimin e një kanali vaditës

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb