GJKKO nuk ka ndryshuar asnjë masë për ish-drejtorin e RTSH, Thoma Gëllçin.

Ish-drejtori, do të vijojë të qëndrojë në burg. Lajmi konfirmohet për “BalkanWeb” nga gazetarja Klodiana Lala. Kujtojmë se Gëllçi është akuzuar për shpërdorim detyre, për një tender të dhënë në kohën që ka qenë drejtor.

SPAK ndërkohë, ka thënë se është duke hetuar sërish për tendera të tjera, ku dyshohet se Gëllçi është i përfshirë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: