ITALI

Karabinierët e Stacionit Gualdo Cattaneo, në bashkëpunim me ata të Stacionit Foligno, arritën të arrestojnë një shqiptar, i njohur në zonë për trafik droge.

Policia italiane i gjeti shqiptarit kokainë dhe 100 euro të gatshme. Këto para dyshohet se shqiptari i ka përfituar për shkak të aktivitetit të tij kriminal, shkruajnë mediat italiane.

  • foto galeri

Forcat policore italiane kanë mundur të ndalojnë shqiptarkin, në kohën që ai po i jepte drogë një personi të varur nga lëndët narkotike. Hetimet kanë zbuluar se i dyshuari ishte përgjegjës edhe për së paku 4 raste të tjera të trafikut të drogës.

I riu shqiptar u paraqit sot në mëngjes në gjykatë, ku pritet të gjykohet për disa raste trafiku të lëndëve narkotike.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb