IRAK

Forcat irakiane të sigurisë vranë të paktën një protestues dhe plagosën 25 të tjerë këtë të premte.

Në shtetin iraken kanë nisur protesta të shumta, pas vrasjes së gjeneralit iranian Solimani.

Protestuesi vdiq pasi një bombol gazi lotsjellës u hodh drejtpërdrejt në qafën e tij, thanë burimet mjekësore.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb