Disa persona kanë mbetur të vdekur pas shpërthimeve të ndodhura në dy fusha ajrore ushtarake ruse.

Mediat e huaja shkruajnë se në cisternë karburanti shpërtheu duke lënë të vdekur tre persona dhe duke plagosur gjashtë të tjerë.

Ngjarja ndodhi në një aeroport pranë qytetit Ryazan në juglindje të Moskës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: