Një rrjedhje gazi shkaktoi një shpërthim në një ndërtesë banimi në rajonin Tula të Rusisë perëndimore, duke vrarë të paktën pesë persona dhe duke plagosur tre të tjerë, tha Ministria ruse e Situatave të Emergjencave.

Ndërtesa pesëkatëshe në qytetin Efremov u shemb pjesërisht nga shpërthimi dhe shtatë persona janë shpëtuar deri më tani, tha ministria në një deklaratë.

Janë ngritur dy pika akomodimi të përkohshëm dhe psikologët dhe ekipet e shpëtimit po punojnë ende në vendngjarje.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb