Të paktën 40 persona e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të një cisterne në qytetin verior të Haitit, Cap-Haitien.

Mediat lokale bënë të ditur se dhjetëra të tjerë të lënduar janë hospitalizuar.

Ish-kryeministri i Haitit, Claude Joseph në rrjetet sociale ka shprehur ngushëllimet e tij për familjet e viktimave, duke thënë se ndan dhimbjen e tyre.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb