TIRANE- Demokratja Jozefina Topalli me anë të një status në ‘Facebook’ u ka kthyer përgjigje të gjithë kritikëve të saj. Teksa risolli në vëmendje disa vargje të Pjeter Meshkallës, Topalli shpjegoi edhe njëherë deklaratën e bërë dje për grupin pro-Basha.

Mes të tjerash ajo shtoi se oligarkët pasi morën mandatin e dytë për Ramën, po e kërkojnë edhe për Bashën.

MESAZHI I TOPALLIT
“Une jam i lire, nuk jam rob.
Roberit nuk gjykohen.
Te tjeret jane te lidhur per buken e gojes”
Pjeter Meshkalla
Demokratet jane gjaku i PD dhe gardianet e saj.
ps:
Diku degjova nje titull se une kam thene se:” kam neveri per ata qe mbeshtesin Bashen.”
Eshte nxjerre nga konteksti. Natyrisht, ata oligarke, qe kane vendosur ne krye te listes Basha emra, qe i sherbejne atyre, dhe pas kesaj kerkuan publikisht mandat te dyte per Ramen me shqetesojne.
Por, kur po keta oligarke, pasi kerkuan mandat te dyte per Ramen kerkojne mandat te dyte edhe per Bashen vetem me krijojne neveri. Ky grup pro Basha ma neverit.
Demokratet nuk i lidh asgje me keta oligarke.
Demokratet jane shpirti i PD. Ata besojne ne vlerat e parimet demokratike dhe jo tek oligarket.
Ata jane gjaku i PD dhe gardianet e saj.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: