Më shumë se 40 persona kanë mbetur të plagosur në një shpërthim të fuqishëm në  një restorant në Japoninë veriore, konfirmon policia.

Ndërtesa shpërtheu në flakë dhe muret e saj u shembën pas shpërthimit. Zona ku ndodhi shpërthimi ndodhet rreth 50 metra nga një stacion metroje dhe njihet si shtëpia e shumë restoranteve popullore, bareve dhe dyqaneve.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit në restorant, ndërsa zjarrfikësja dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes.

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb