GJERMANI

Një grua ka humbur jetën dhe 14 të tjerë kanë mbetur të plagosur në një fshat të Gjermanisë Perëndimore.

Policia i tha agjencisë gjermane të lajmeve “DPA” se vaji brenda një tigan të madh shkaktoi shpërthimin në lokalin ‘Backesfest’ (festival i furrës) ku morën pjesë rreth 100 njerëz.

Capture
Capture

Ngjarja shkaktoi panik tek të pranishmët, të cilët u larguan të alarmuar nga vendi i shpërthimit. Grupi i shpëtimit dhe ambulanca mbërritën menjëherë në fshatin ku po zhvillohej festa dhe të plagosurit morën ndihmën e shpejtë.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb