Shpërthimi me bombë pranë një stacioni autobusi ka tronditur Jerusalemin. Shërbimet e emergjencës bënë me dije se të  14 persona u plagosën.

Si pasojë e shpërthimit një adoleshent ka humbur jetën. Sipas informacioneve të raportuara nga radioja e ushtrisë izraelite bëhet fjalë për sulme bombarduese palestineze,.

Shpërthimet pasojnë disa muaj pas tensionesh në Bregun Perëndimor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: