LUSHNJE

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur gjatë natës në Lushnje. Në orën 03:25 ka shpërthyer lëndë plasëse në derën e jashtme të një ambienti që ka shërbyer më parë si dyqan.

Nuk ka pasur dëme në njerëz, por vetëm është dëmtuar dera e ambientit apo qepeni.

BalkanWeb mëson se ambienti të cilit iu vendos lënda eksplozive është në pronësi të Arjan Alicos.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Lushnjë

Informacion paraprak

Sot rreth orës 03:25, në lagjen “Skënder Libohova” Lushnjë, në derën e jashtme të një ambienti që ka shërbyer më parë si dyqan, në pronësi të shtetasit A. A., ka shpërthyer një sasi e vogël e dyshuar lëndë plasëse.

Për pasojë është dëmtuar vetëm dera (qepeni) i këtij ambienti.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Lushnjë po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimim dhe kapjen e autorëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb