Disa shpërthime të forta u dëgjuan në të gjithë Kievin në orën 11 të mëngjesit të së hënës me orën lokale.

Ata duket se janë shkaktuar nga bateritë e mbrojtjes ajrore të Ukrainës që synojnë ose aeroplanët rusë ose raketat e lundrimit.

Nga qendra e Kievit mund të shiheshin disa shtigje tymi që drejtoheshin në qiell.

Të paktën dy persona vdiqën dhe tre u shtruan në spital pasi një ndërtesë banimi në një periferi të kryeqytetit u godit nga bombardimet të hënën në mëngjes, thanë shërbimet e urgjencës të Ukrainës më herët gjatë ditë së sotme.

Pesëmbëdhjetë persona u shpëtuan dhe 63 u evakuuan pasi një predhë goditi katin e nëntë të një ndërtese banimi në lagjen Obolon, një periferi veriore e Kievit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb