Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio përmes një postimi në rrjetet sociale uroi ‘ shërim të shpejtë’ për personat që u plagosën gjatë shpërthimit në Bejrut.

“Italia është afër miqve libanezë në këtë moment tragjik. Mendimet tona shkojnë tek familjet e viktimave, të cilëve ne i shprehim ngushëllimet tona të thella, dhe për njerëzit e plagosur, të cilëve dëshirojmë një shërim të shpejtë”, tha Di Maio.

 

A.Ago//BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb