Një shpërthimi i fuqishëm ka tronditur Libanin. Shpërthimi ka ndodhur depo me armë dhe municione në kampin e refugjatëve palestinezë.

Mediat e huaja shkruajnë se dhjetëra persona kanë mbetur të lënduar.

Sipas burimeve ushtarake dyshohet se shpërthimi është shkaktuar nga një zjarr që ka rënë në magazinë, ndërsa ende nuk dihen shkaqet se si ka ndodhur.

Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikësit të cilët kanë tentuar të shuajnë flakët , por ashtu edhe ekipe mjekësore dhe forca të shumta ushtrie janë të vendosur në zonë.

Ndërkohë një banore ka treguar se fillimisht është dëgjuar një shpërthim i fortë i cili është pasuar më pas edhe nga shumë të tjerë.

 


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb