Në parkun kombëtar të Prespës është zhvilluar një takim për menaxhimin e zonave të mbrojtura. Mbledhja është organizuar nga prefekti i qarkut të Korçës, Nertil Jole me pjesëmarrje të strukturave dhe drejtoreshës së përgjithshme të zonave të mbrojtura Daniel Pirushi.

Gjatë mbledhjes u diskutuan problematika të mbartura gjatë viteve si shpyllëzimi, menaxhimi i mbetjeve, gjuetia e paligjshme apo edhe situata e zjarreve.

Whatsapp Image 2022 05 26 At 4.58.50 Pm
Whatsapp Image 2022 05 26 At 4.58.50 Pm


Në takim nuk munguan propozimet apo projektet që do të realizohen në të ardhmen më qëllim ruajtjen e zonave të mbrojtura.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb