Ylli i Squid Game, Jung Ho-yeon shkaktoi shqetësim te fansat për peshën e saj, pasi ndau foto të reja në faqen e saj në Instagram. Modelja dhe aktorja koreano-jugore, 27 vjeçe, mori një sërë komentesh në foton e saj të fundit.

“Nuk dua të jem fare negativ, thjesht dua të them se të pashë ty me fustanin e zi më shqetësoi pak”, komentoi një fans mbi imazhin, i cili u bë para mbërritjes së Ho-yeon në 2021. LACMA Art & Film Gala më 6 nëntor 2021.

“Ti je vërtet e bukur, por më shqetësove me fustanin e zi ,a je mirë apo ushqehesh mirë, kujdesu për veten, ti dhe shëndeti yt janë të parët”, shtoi një tjetër.

‘Po bëhesh gjithnjë e më e dobët. Shpresoj të jeni e lumtur dhe të jeni mirë me shëndetin tuaj ”, shtoi një tjetër.

‘A është vërtet në gjendje të mirë shëndetësore? Ajo është shumë e dobët, më shqetëson për gjendjen e saj shëndetësore…”, ka shkruar një fans.

Në një intervistë të fundit me Star News, Jung konfirmoi se në fakt kishte humbur shumë peshë kohët e fundit për shkak të programit të saj të ngjeshur nga promovimi i “Squid Game” në Shtetet e Bashkuara. Ajo tha gjatë intervistës se:

Nuk kisha as kohë për të ngrënë gjatë udhëtimeve, paraqitjeve promovuese dhe intervistave. Pra, humba shumë peshë. Të gjitha rrobat që kisha kur erdha për herë të parë këtu në Amerikë, tani janë shumë të lirshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb