Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu ka komentuar raportin e KE që nxjerr Shqipërinë me vdekshmërinë më të lartë nga COVID-19 në 2020.

Shehu thotë se KE i rrëzoi propagandën Ramës teksa thotë se në fakt Shqipëria është vend me vdekshmëri ndër më të lartat në gjithë botën.

Ai thekson ndërkohë që muajt e ardhshëm mund të jenë shumë më të rëndë për shkak të keqqeverisjes.

STATUSI NGA EDI RAMA
KE i rrezon propaganden Kryeministrit me te verteten tragjike:
Shqiperia vendi me numrin e vdekjeve Covid me te larten ne Europe- ne fakt eshte nder me te lartat ne Bote.
16 mije vdekje.
Nder ata 50 mjeke etj.
Dhe Kryeministri vazhdon aktualisht nga Kuvendi sikur nuk ka ndodhur asgje, mburet!
Dhe muajt e ardhshem mund te jene shume me te rende, si pasoje e kesaj keq qeverisje ekstreme, pa pergjegjeshmerise se thelle te saj, perbuzjes e diskriminimit per qytetaret.
Dhe Kryeministri i thur lavde “luftes” se tij te deshtuar me pandemine!
Genjeshtra e vetem genjeshtra!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb