Vatra zjarri janë shfaqur gjatë ditës së sotme pothuajse në të gjitha qarqet e vendit. Edhe në Ersekë zjarrfikësit dhe banorët janë detyruar të shuajnë flakët, që kanë pushtuar një zonë pyjore.

Zjarri mendohet të jetë vendosur qëllimisht, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e personit që ka vënë zjarrin.

Aktualisht po punohet fort nga forcat zjarrfikëse për të shuar flakët dhe sipas informacioneve janë drejt fundit të aksionit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb