Kombëtarja e Shqipërisë vazhdon të humbasë pozicione në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Në përditësismin e muajit nëntor, skuadra kuqezi ka zbritur me një pozicion dhe tani mban vendin e 66-të.

Difa 1
Difa 1

Shkak për këtë janë rezultatet në dy ndeshjet e fundit në eliminatoret e Euro 2020, barazimi 2-2 me Andorra dhe humbja 2-0 ndaj Francës.

Difa 2
Difa 2

I njëtji diskutim edhe për Kosovën. Ngjitja e “Dardanëve” jo vetëm është ndërprerë, teksa skuadra kosovare ka humbur një vend në renditjen e FIFA-s dhe pozitionohet e 115-ta.

Difa
Difa

Ndërkohë, nuk ka ndryshime mes kryesuesëve. Belgjika vazhdon të mbajë vendin e parë, ndërsa ndjekin në vendin e dytë dhe të tretë Franca dhe Brazili.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb