Garda Civile mëngjesin e sotëm ka ndërmarr një aksion në Portugalete të Spanjës. Mësohet se janë ushtruar kontrolle në bodrumin e një banese për zbulimin e ‘foleve’ të trafikimit të qenieve njerëzore.

Operacioni lidhet me trafikimin e qenieve njerëzore; Shqiptarë që udhëtonin ilegalisht si turistët me tragete që kanë si destinacion Anglinë.

Një aksion i ngjashëm po kryhet edhe në komunën e Muskizit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb