Nënkryetarja e PD-së, Jorida Tabaku përmes një reagimi në ‘Facebook’ pohoi se shqiptarët shpenzuan 30 milionë euro ilaçe e mjekime, ndërsa shtoi se u rimbursuan vetëm 1% e tyre.

Demokratja theksoi se kjo është fytyra e vërtetë e një qeveria që politikën nuk e përdor për t’i shërbyer qytetarëve por për t’u pasuruar vetë.

REAGIMI I TABAKUT
📍 Shqiptarët kanë shpenzuar 30 mln euro për ilaçe💊 dhe mjekime gjatë pandemisë ndërsa qeveria i ka rimbursuar qytetarëve veç 231 mijë euro.
As 1% e vlerës së harxhuar nuk ka shkuar për të ndihmuar qytetarët.
🔴 Fytyra e vërtetë e një qeveria që politikën nuk e përdor për ti shërbyer qytetarëve por tu pasuruar vete, të braktisur dhe në fatkeqësi!
❌ Jemi vendi me varfërinë më të lartë në rajon, dhe me pagat më të ulëta. Kjo nuk mund të jetë mënyra se si qeveriset vendi ynë.

0190f512 73e0 42da B43f 10a7f8fcd9c5
0190f512 73e0 42da B43f 10a7f8fcd9c5

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb