BELGJIKE- Një biletë lotarie e blerë vetëm 15 euro, i ka ndryshuar jetën një shqiptari në Belgjikë. 45-vjeçari shqiptar, baba i 4 fëmijëve, jeton bashkë me familjen e tij në Bruksel. Për 15 vite me radhë i është dashur të punojë duke pastruar rrugët e Brukselit, por më së fundi fati i ka trokitur në derë.

45-vjeçari shqiptar, punonjës i një kompanie pastrimi në Bruksel, kishte blerë një biletë për 15 euro, por pas hedhjes së goglave në shorte, ai është bërë milioner. Shqiptari ka fituar jo pak, por plot 168 milionë euro.

“Ishte e pabesueshme. Kuptova që isha fitues pasi kontrollova numrin e biletës në faqen online”, – ka thënë ai duke mos dashur të identifikohet me emër për shkak të shumës së madhe të fituar.


L’heureux gagnant des 168 millions d’euros à l’Euromillions s’est fait connaître

shqiptari


Le gagnant belge de l’EuroMillions est un Bruxellois de 45 ans


Quelques idées pour dépenser 168 millions d’euros…

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: