Nëse një grua është e dashuruar, ajo jep gjithçka në një lidhje! Por, kujdes! Ka kufij për gjithçka dhe kur kufijtë e caktuar kapërcehen, ajo pa asnjë dyshim do e lërë burrin që do, pa u menduar dy herë.

Sipas “The Sun”, ato mund të jenë gabime që burrat i bëjnë ndoshta edhe jo qëllimisht, por janë pikërisht këto që i detyrojnë gratë që t’i lënë edhe pse i duan…

Ai nuk dëshiron t’i spikasë gjërat

Nuk është se një grua do gjithmonë që marrëdhënia e saj romantike të jetë një udhëtim me makinë, por është e rëndësishme të lini hapësirë për gjëra të reja. Nëse një nga partnerët dëshiron që të shkojë në të njëjtin restorant çdo ditë, ose të udhëtojë në të njëjtin vend për të mos dalë nga zona e tij e rehatisë, e sigurt që partnerja do të mërzitet dhe do e lërë.

Ai ju akuzon se keni pritshmëri të larta

Kur një grua mendon të ndahet nga i dashuri i saj, ka të ngjarë që të ketë bërë shumë përpjekje për ta shpëtuar këtë marrëdhënie. Por, nëse partneri nuk pranon të diskutojë gjëra që e shqetësojnë atë dhe, në të njëjtën kohë, ankohet për kërkesat jorealiste, kjo është koha për të prishur qetësinë.

Ai anulon takimet me ty për të dalë me miqtë

Nuk ka shumë për të shijuar kur një i dashur papritmas ju lë vetëm një fundjavë, qëndron vonë, por injoron telefonatat tuaja, etj. Nëse ai është mësuar të anulojë takimet me ju dhe në vend të kësaj, zgjedh të kalojë kohë me miqtë e tij, një grua do të fillojë të kuptojë se ky është sinjali që tregon se ajo ka pak rëndësi në jetën e tij.

Ai vepron në fshehtësi

Nëse ai vepron sikur të ketë diçka për të fshehur, padyshim që po mashtron. Edhe nëse nuk është ky rasti, kujtohuni që partneri shmang mesazhet kur është afër jush, bisedon me detaje të paqarta rreth planeve të tij ose fillon të mbrojë veten kur pyetet se ku ishte. Mungesa e ndershmërisë do të bëjë që çdo grua të dëshirojë të kërkojë një marrëdhënie tjetër, më të qëndrueshme.

Ai nuk është kurrë aty kur keni nevojë për të

Kjo nuk do të thotë që një burrë është jashtë qytetit ose me miqtë. Ai mund të jetë i ulur para të dashurës, por nuk do që të jetë i pranishëm kur duhet të flasë për gjëra që kanë rëndësi për të ose që e shqetësojnë.

Kur partneri pretendon vetëm të dëgjojë dhe nuk bën asgjë për të ndryshuar situatën, na thoni kush e dëshiron një marrëdhënie si kjo?

Ai ju bën të ndiheni si nëna e tij

Një “fëmijë-burrë” nuk i ndjek më planet, kurrë nuk dëshiron të ketë biseda për të rritur dhe fajëson partneren se është i lodhur. Në këtë lloj marrëdhënieje, çdo grua do të lodhet duke u përpjekur të heqë përgjegjësinë nga shpatullat e tij dhe të nxjerrë justifikime për të.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb