Një gropë sere me hidrokarbure nafte në Marinzë është përfshirë nga flakët. Lajmi është bërë i ditur nga gazetari Ervis Kuçi.

Mësohet se nga flakët rrezikohet një stallë që ndodhet aty pranë. Ndërkohë në vendin e ngjarjes ndodhen zjarrfikësja e Patosit.

Nga të dhënat paraprake, mendohet se zjarri ka ardhur nga djegia e shkurreve aty pranë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: