Sekretari i Shtypit i Shtëpisë së Bardhë shkroi në Twitter se Presidenti Trump ka urdhëruar Gardën Kombëtare dhe “shërbimet e tjera mbrojtëse federale” për të ndihmuar me shpërndarjen e protestuesve në Kongresin e SHBA.

“Ne përsërisim thirrjen e Presidentit Trump kundër dhunës dhe pro paqes,” shkroi Kayleigh McEnany në Twitter.

  • foto galeri

Virxhinia po dërgon 200 trupa shtetërore dhe po mobilizon një njësi të Gardës për të qetësuar situatën në Kapitol, sipas Clark Mercer, shefi i shtabit të guvernatorit Ralph Northam.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: