Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përmes një postimi në rrjete sociale se duke nisur nga 1 maji të gjitha shërbimet e sigurimeve shoqërore do të ofrohen online.

Ai shkruan se ky është një shpëtim i madh nga radhët e nga streset për një vërtetim pensioni apo dokumentesh të tjera të sigurimeve shoqërore, që tashmë sipas kryeministrit, mund t’i marrësh nga shtëpia.

Postimi i Edi Ramës:

Shpëtim i madh edhe ky nga radhat e nga streset dhjetravjeçare për një vërtetim pensioni apo për të tjera dokumenta sigurimesh shoqërore, të cilat tani i merr nga shtëpia çdo shqiptar, në Shqipëri apo në emigracion
Tanimë SHTETI VJEN TEK QYTETARI, NUK SHKON MË QYTETARI TEK SHTETI

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb