Teksa bota është drejt rihapjes së plotë dhe kthimit të një normaliteti disa vende përfshi Europën nuk po mendojnë kështu.

Pas kurba është ulur në disa vende ajo ka pësuar ngritje me fillimin e verës dhe shtetet janë detyruar nga frika të ndërmarrin masa.

Japonia, Kina, Gjermania apo dhe Arabia Saudite kanë rikthyer disa masa shtërnguese për të parandaluar kërcimin e rasteve apo dhe një vale të dytë koronavirusit.

Ja cilat janë vendet që kanë rikthyer masat kufizuese:

 

Japonia

Kina

Korea e Jugut

Libani

Gjermania

Irani

Arabia Saudite

El Salvadori

Iraku

Sri Lanka

Pakistani

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb