Pamjet e rralla nga kabina e avionëve të NATO-s kanë zbuluar afrimin jashtëzakonisht me avionët ushtarakë rusë mbi qiellin evropian.

Këto ngjarje, kanë shtuar tensionin mes Rusisë dhe NATO-s. Kujtojmë se marrëdhëniet janë përkeqësuar që kur Moska pushtoi Ukrainën në shkurt.

Sipas BBC, ekziston frika se një gabim në ajër mund të çojë në një përshkallëzim të rrezikshëm.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: