Është shtyrë seanca në gjykatë për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se seanca është caktuar për ditën e enjte më 22 prill, në orën 13:00.

Shkak i shtyrjes së seancës është bërë fakti se duhen njoftuar dëshmitarët e Prokurorisë, që seanca për Llallën kalon në fazën e pyetjes së dëshmitarëve.

Kujtojmë se në seancën e kaluar në GJKKO, ku i pranishëm ishte edhe vetë ish-kryeprokurori, u vendos që ky i fundit të gjykohet me procedurë të zakonshme. Adriatik Llalla akuzohet për fshehje të pasurisë në 3 raste.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb