VLORE

Një e moshuar ka kërkuar ndihmë përmes medias se ishte në gjëndje të vështirë ekonomike. E përlotur nënë Myzejeni, e cila këto po përballet me pasojat e izolimit dhe vështirësinë, rrëfen se e ka shtyrë këto ditë me ujë e sheqer, ndërsa shpesh ka rënë në gjumë edhe pa ngrënë. E moshuara, thotë se djali i saj është në Itali, dhe se në Vlorë jeton e vetme, pa asnjë ndihmë.

Por pas apelit të transmetuar ekipe të bashkisë së Vlorës, i kanë ardhur në ndihmë të moshuarës, duke i dërguar disa në banesë, ushqimet e nevojshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb