Kroati Tomislav Lubenjak hyri në librin e rekordeve ”Guinness”, pasi ka shtyrë një automjet me peshë 730 kilogramë për 100 kilometra.

Lubenjak, i cili gjatë 17 orëve ka shtyrë me duar automjetin nëpër rrugët e kryeqytetit të Kroacisë, Zagreb, ka thyer rekordin e mëparshëm prej 83 kilometrash.

Kroati tërhoqi vëmendjen e qytetarëve dhe turistëve, ndërkohë që shoqërohej nga duartrokitjet e tyre.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb