E premtja do të jetë dita e Rey Manaj. Sulmuesi ka arritur në fillim të javës marrëveshjen për transferimin te Barcelona B, ndërsa shtyu firmën në kontratë dhe prezantimin për shkak të një problemi shëndetësor.

22136229dcbb44afaaf98401ea08416c500x500@2x
22136229dcbb44afaaf98401ea08416c500x500@2x

Mediat spanjolle zbulojnë se Manaj u këshillua nga mjekët të mos udhëtonte për shkak të një infeksioni në vesh, çka bëri që edhe transferimi te skuadra e re të shtyhej me disa ditë. Kështu, futbollisti kuqezi pritet që të premten të zhvillojë testet mjekësore dhe më pas të zyrtarizojë kalimin te skuadra e dytë e Barcelonës, e cila militon në Kategorinë e Tretë të futbollit spanjoll.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: